close
متخصص ارتودنسی
از فروش شالیزار تا زمین های ساحلی !

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

چپرپرد نیوز

جدید ترین اخبار چپرپرد زمان


از فروش شالیزار تا زمین های ساحلی !

مشکلات چپرپردزمان برمی گردد به 10 سال قبل هنگامی که خریداران زمین با آن پیشنهادات وسوسه انگیزشان مردم را برسر یک چندراهه قراردادند.

مردم از طرفی با مشکلات هزینه های گزاف برای کاشت و برداشت محصول روبه رو بودند و از طرفی دیگر با واردات برنج در هنگام فروش محصول به مشکلی بزرگتر برمیخوردند که در نهایت منجربه فروش زمین های کشاورزی شد. کشاورزی در این روستا یک میراث گرانبها ازپیشینیان بود که یک شبه به نابودی کشیده شد .

طبق آمار بالای 70 در صد زمین های زراعی توسط خریداران ، خریداری  شد و کشاورزی شغل اول روستا تقریبا از بین رفت فروش زمین ها در طی این سالها نیز ادامه داشته است .

شغل دوم چپرپردزمان صیادی بود . اکثر مردان روستا در شرکت پره صیادی امید مشغول کار بودند که آن هم 2سال پیش در راستای تعدیل پره های صیادی توسط شیلات جمع آوری شد . شغل دوم هم از بین رفت . این امر موجب شد افراد مسن تر نیز بر تعداد جوانان بیکار روستا افزوده شوند . آنچه مسلم است بیکاری پدیده شومی است که دود آن به چشم همه خواهد رفت که اعتیاد و بد اخلاقی ها و دزدی های اخیر نمونه هایی از آن می باشند. 

.حال ما مانده ایم با روستایی که ممکن است  تا 10سال آینده از جرم خیز ترین مناطق در خطه زیباکنار شود   

باید چاره اندیشی نمود تا این روستا را نجات داد. تنها راه مانده در این برهه زمانی تقویت جذب توریست است . چپرپردزمان دارای پتانسیل بالایی در این زمینه است . قرار گرفتن در مسیر ساحلی ، همجواری با منطقه آزاد انزلی ، برخورداری از ساحل زیبا و بکر ، برخورداری از جنگل و مرداب از توانایی های این روستا برای جذب توریست می باشد .

اما یک مشکل بزرگ بر سرراه قرار گرفته است آنهم تصرف زمین های ساحلی توسط افرادی است  که پس از 2 سال همچنان مجهول الهویه میباشند . این افراد حدود 46 هکتار از زمین های ساحلی چپرپردزمان را تصرف کرده و اقدام به تفکیک اراضی و ساخت وساز نموده اند . در جلسات اخیری که در مسجد محل برگزار شد نامه هایی به ارگانهای مختلف نوشته شد واز سوی دیگر مردم نیز در کنار در ورودی زمین های ساحلی تجمع کرده و از روند کار که به تازگی سرعت بیشتری گرفته بود جلوگیری نمودند  تا  منتظر اقدامات اساسی در رابطه با روشن شدن موضوع باشند آنچه بیش از همه خودنمایی می کند عزم و اراده و هوشیاری  مردم چپرپردزمان است که شرایط حساس را درک نموده اند وبا حضور خود می خواهند فرزندان و آیندگانشان  از منابع طبیعی و زیبا که حق همه است بی بهره نباشند . مردم فهیم چپرپردزمان آنچنان با بصیرت رفتار نموده اند که حتی  یک سنگ را جابجا نکرده اند وبه کسی بی احترامی ننموده اند تا مشکلی رخ ندهد و با صلح  فقط اعتراض خودرا به گوش مسئولین برسانند . 

مسئولین محترم نیز حتما به اهالی و مخصوصا به جوانان این روستا کمک خواهند کرد تا آینده ای بهتر برای این سرمایه های این سرزمین رقم زده شود .

حتما مسئولین کمک خواهند کرد جذب توریست در این روستا به شغل اول چپرپردزمان تبدیل شود  وبه جای جرم  ، نهال پیشرفت آبیاری شود .     + نوشته شده در دوشنبه 07 بهمن 1392 ساعت 10:37 توسط سعیدزمانی | | تعداد بازدید : 100

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


آرشیو

نویسندگان

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ chaparpordnews محفوظ می باشد.